Prvý Dreamliner pre El Al pristál na letisku v Tel Avive

Dnešok sa zapíše do dejín izraelskej leteckej spoločnosti El Al (celým menom El Al Israel Airlines Ltd) veľkými písmenami. O 11:18 po takmer 12 a pol hodinovom dodávacom lete pristál Boeing 787-9 registrácie 4X-EDA na letisku Ben Gurion v Tel Avive.
Jedná sa o prvý Dreamliner z balíka 16 kusov, ktoré si objednala letecká spoločnosť už dávnejšie. Tento rok letecká spoločnosť obdrží ešte jeden kus. Zvyšných 14 lietadiel bude dodávaných postupne do roku 2020.

Lietadlo je v konfigurácii pre 282 pasažierov, z toho 32 v obchodnej triede, 28 v prémiovej ekonomickej triede a 222 v ekonomickej triede.

Obchodná trieda

Obchodná trieda

Obchodná trieda ponúka cestujúcim full-flat sedadlá v nadštandardnej dĺžke takmer až 2m. Rozmiestnenie sedadiel je štýlom 1-2-1, čiže každý pasažier má bezproblémový prístup do uličky. Napriek tomu, že Dreamliner nie je vybavený sedadlami prvej triedy, v porovnaní s prvou triedou v Boeingoch 777-200 a v Boeingoch 747-400 tohto izraelského prepravcu, nová obchodná trieda ponúka vyššiu kvalitu cestovania. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia na bezdrôtový internet a viac než 150 filmov v palubnom IFE môžete sledovať na 16″ displeji.

Prémiová obchodná trieda nie je u El Al žiadnou novinkou. Poskytuje ju vo všetkých wide-body lietadlách. Rozloženie sedadiel je 2-3-2 a vzdialenosť medzi sedadlami je až 38″, čo je o 8″ (20cm) viac než je vzdialenosť sedadiel v turistickej triede.

Turistická trieda ponúkne cestujícim 9 sedadiel v rade v konfigurácii (3-3-3) a vzdialenosťou medzi sedadlami 31″.

S Dreamlinerom sa budeme už začiatkom jesene stretávať na linkách do Londýna a neskôr aj na linkách do New Yorku – letisko Newark (EWR)

 

Prvý let Boeingu pre El Al, všimnite si vysunutú RAT turbínu. Overovanie jej funkčnosti je jedným z prvých testov novozmontovaného lietadla

Render vnútorného vybavenia lietadla
 

 

ברוך הבא מטוס דרימליינר 787!

תודה ל Michael Zeltser על תיעוד הרגע המרגש

Posted by ‎EL AL אל על‎ on Wednesday, 23 August 2017

 

 

ברוך הבא מטוס דרימליינר 787!

תודה ל Michael Zeltser על תיעוד הרגע המרגש

Posted by ‎EL AL אל על‎ on Wednesday, 23 August 2017

 

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?