Replika Air Force One priplávala

Replika Air Force One (c) WTOP/Alejandro Alvarez

Nech znie nadpis článku akokoľvek zvláštne, je to naozaj tak. Replika známeho lietadla Air Force One sa stane súčasťou projektu Children’s Democracy Project. Cieľom projektu je vzdelávať deti a mládež  o potrebe demokracie vo svete.

Replika Air Force One (c) Internet

Replika Air Force One (c) Internet

Prezidenti Spojených štátov využívajú už nekoľko desaťročí a svoju prepravu dva Boeingy VC-25, čo je vojenská verzia  Boeingu 747-200. Označenie Air Force One sa netýka len tohto lietadla – je to označenie ktoréhokoľvek lietadla, na ktorého palube sa práve nachádza prezident. Rovnako označenie vrtulníka Marine One.

Replika Air Force One (c) Internet

Replika Air Force One (c) Internet

Vráťme sa ale k replike prezidentského Boeingu. Boeing 747-200 (výrobné číslo 20712) bol dodaný Singapore Airlines v roku 1973 a začal lietať pod registračkou 9V-SIA. Neskôr viac krát zmenil majiteľa až zakotvil u Pan Am, kde lietal až do roku 1991. Následne zmenil majiteľa a lietal pod hlavičkou Evergreen International.

Na rozdiel od oficiálnych Boeingov 747, ktorých domovským letiskom je letecká základňa Andrews, bude replika umiestnená v časti National Harbour. Lietadlo bolo na miesto určenia prepravené po rieke Potomac na člne z letiska Quonset State Airport.

Replika Air Force One (c) Childen Democracy Project

Replika Air Force One (c) Childen Democracy Project


Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?