Ryanair prekročil 15-miliónovú hranicu cestujúcich na bratislavskom letisku

Ryanair prekročil 15-miliónovú hranicu cestujúcich na bratislavskom letisku (c)bts.aero

Dnes sa na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave konala slávnostná udalosť, keď 15-miliónty cestujúci spoločnosti Ryanair, Monika Šírová, prekročila jeho brány. Jubilejná pasažierka dostala od spoločnosti a vedenia letiska 2 otvorené letenky, vstup do Mastercard Caproni Lounge pre dve osoby a ďalšie vecné odmeny.

Ryanair ako najväčšia európska letecká spoločnosť s potešením oslavuje, že po takmer 20 rokoch pôsobenia na bratislavskom letisku mohla prepraviť 15-miliónov cestujúcich cez Bratislavu. Medzitým sme už spustili predaj leteniek v rámci letnej sezóny, kde bude v ponuke z Bratislavy 21 pravidelných liniek, napríklad na Korfu, do Edinburghu, Kaunasu či Lanzarote. Tento letný letový poriadok je podporený dlhodobou investíciou spoločnosti Ryanair, ktorá na bratislavskom letisku bázuje 2 lietadlá. Zároveň už od apríla spustí Ryanair ponuku výhodných cien leteniek z Bratislavy do letných destinácii,” povedala Alicja Wojcik Golebiowska, Country manažérka pre Strednú a východnú Európu a Pobaltie.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ letiska, Ing. Dušan Novota, vyjadril, že prekročenie tejto hranice je dôležitým potvrdením dlhodobej a stabilnej spolupráce s Ryanairom.


15-miliónty cestujúcich spoločnosti Ryanair v Bratislave pre nás znamená prekročenie symbolickej hranice. Je to potvrdenie, že táto letecká spoločnosť je u nás dominantná a je pre nás stabilným a spoľahlivým partnerom už 19 rokov. Ryanair ponúka počas celého roka desiatky zaujímavých destinácii z bratislavského letiska. Verím, že naša spolupráca sa bude naďalej rozvíjať aj do budúcna,” dodal Ing. Dušan Novota.

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje lety z Bratislavy od roku 2005, pričom v roku 2023 ponúkala 23 pravidelných liniek. “Londýn – Stansted, Dublin a Miláno – Bergamo boli v posledných 5 rokoch najvyťaženejšími trasami. Ryanair prepravil najviac cestujúcich v roku 2019, takmer 1,2 milióna. Medzi ďalšie roky, kedy Ryanair prepravil viac ako milión cestujúcich boli nasledujúce roky: 2016, 2018, 2010, 2017, 2015 a 2011 (roky sú uvedené v poradí od najviac prepravených pasažierov smerom dole),” uviedla spoločnosť.

Ryanair Holding je v súčasnosti najväčšou nízkonákladovou leteckou skupinou v Európe so viac ako 240 destináciami vo viac ako 40 krajinách Európy.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?