Singapore Airlines sa zbavujú 5 lietadiel Airbus A380

Airbus A380 Singapore Airlines

Letecká spoločnosť Singapore Airlines oznámila, že sa tento rok plánuje zbaviť 5 kusov lietadiel typu Airbus A380. Nech je táto informácia akokoľvek zaujímavá a z laického pohľadu nepochopiteľná, majú to “premyslené”.

Prvé lietadlá typu Airbus A380 boli zaradené do prevádzky práve u Singapore Airlines. Bolo to 25. októbra 2007. Jednalo sa o prvý dodaný kus z objednaných 10 kusov, ktoré si Singapore Airlines zabezpečila prostredníctvom lízingovej spoločnosti Doris Asset Finnance. Lietadlo registrácie 9V-SKA s výrobným číslom 3 (výrobnej registrácie F-WWSA) vykonalo svoj prvý let ešte v máji 2006.

Airbus A380 F-WWSA (c) DF31Airslides www.planespotters.net

Airbus A380 F-WWSA (c) DF31Airslides www.planespotters.net

Prečo teda výmena? Lízingová zmluva bola podpísaná na 10 rokov, čiže po jej skončení bude prvých 5 kusov Airbusov A380 vrátených späť lízingovej spoločnosti. Stane sa tak do konca roku 2018. Leteckej spoločnosti ale nebudú dlho chýbať. Singapore Airlines má objednaných ďalších 5 kusov. Čiže dôjde vlastne k “omladeniu” flotily Airbusov A380. Vek flotily je to, na čom si Singapore Airlines veľmi zakladá a používa to aj ako svoju konkurenčnú výhodu.

Zostáva teda iba otázkou, čo Airbus urobí s piatimi kusmi A380, ktoré majú iba 10 rokov.

Zoznam vyrobených lietadiel Airbus A380

Flotila Singapore Airlines

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?