United Airlines spojí Prahu s Newarkom

United Airlines Boeing 767-300ER

Letný letový poriadok bude budúci rok v Prahe v znamení až 3 liniek, ktoré budú spájať Letisko Václava Havla v Prahe s USA. Americká letecká spoločnosť United prednedávnom oznámila, že od 9.6.2019 spúšťa novú linku medzi Prahou a Newarkom. Newark v štáte New Jersey sa nachádza len 40 minút jazdy autom od centra New Yorku, čím sa stáva veľmi atraktívnou destináciou pre objaviteľov „Veľkého Jablka“.

Každodenný let bude operovaný Boeingom 767-300ER v konfigurácii 2 tried. Letisko predpokladá, že počas letného letového poriadku prepraví United približne 43.000 cestujúcich oboma smermi.

Budúci rok môžu cestujúci využiť linku do New Yorku/JFK s Delta Airlines, Filadelfie s American Airlines a Newarku s United Airlines.

Za prvých 7 mesiacov tohto rok u došlo k medziročnému nárastu cestujúcich na priamych letoch z USA a Kanady až o 82%. Môžeme tak očakávať, že po spustení novej linky do Newarku dôjde k ďalšiemu významnému nárastu,“ povedal Václav Řehoř, predseda predstavenstva Letiska Praha. „Otvorenie nvoej linky naviac jednoznačne potvrdzuje veľký potenciál priamych leteckých spojení medzi českou republikou a USA, ktorý dlhodobo sledujeme,“ dodáva Václav Řehoř.

Newark – Praha 18:05 – 8:25+1
Praha – Newark 10:10 – 13:30

Foto: United Airlines

Tags:

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?