Vzlietol prvý Airbus A380 japonskej leteckej spoločnosti ANA

V pondelok 17. septembra 2018 sa z francúzskeho mesta Toulouse, kde má firma Airbus továreň, vzniesol do vzduchu prvý Airbus A380 pre leteckú spoločnosť All Nippon Airways (ANA). Mal namierené do druhej továrne v nemeckom Hamburgu. Tá primárne slúži na kompletizáciu vnútorného vybavenia lietadiel a rovnako sa postará aj o ich konečný farebný kabát. Práve ANA si objednala u výrobcu špecifickú livery pre každé z 3 objednaných lietadiel, ktoré majú byť dodané v priebehu roku 2019.

ANA Airbus A380 livery

ANA Airbus A380 livery

 

Práve objednávka 3 lietadiel pomohla prekonať problémy s objednávkami A380 v roku 2016, keď podľa Bloomberg News bol Airbus takmer 3 roky bez objednávok pre tento typ lietadla. Vďaka tejto objednávke sa ANA stáva prvým a zároveň aj zatiaľ jediným japonským prepravcom, ktorého flotila bude obsahovať aj Airbus A380.

Ako bolo už vyššie spomenuté, livery každého z lietadiel bude iné. ANA usporiadala súťaž na livery a vyberala zpomedzi takmer 2,200 návrhov. Vyhral dizajn s podobou korytnačky, pretože Airbusy budú primárne nasadzované na lety z Tokya na Honolulu.

Aby cesta do tejto výletnej destinácie bola naozaj kvalitná, ANA sa snažila pri návrhu interiéru ponúknuť nadštandardné pohodlie pre všetky vekové a samozrejme aj cenové kategórie.

ANA Airbus A380 - horná paluba

ANA Airbus A380 – horná paluba

Horné poschodie bude pozostávať z 8 sedadiel prvej triedy, 56 sedadiel obchodnej triedy a 73 sedadiel prémiovej turistickej triedy. Každé sedadlo prvej triedy bude poskytovať komfort s ktorým sa stretávame aj u iných leteckých spoločností, ktoré majú vo svojej flotile Airbusy A380. Samozrejmosťou bude vysoká miera súkromia, ktorú zabezpečia dvere, ktoré umožnia uzatvoriť vstupný priestor k sedadlu a vznikne tak pre cestujúceho intímna zóna.

Sedadlá obchodnej triedy sa budú vyznačovať možnosťou prístupu do uličky a členením 1-2-1.

Airbus A380 - dolná paluba

Airbus A380 – dolná paluba

383 sedadiel turistickej triedy bude umiestnených na dolnej palube. 60 z nich bude prispôsobených na vyklopenie nožnej opierky a vznikne tak lôžko. Pre zvýšenie pohodlia cestujúci dostane na takto rozloženú sedačku aj matrac, ktorý umožní ešte vyššiu mieru komfortu. Tento koncept bude hlavne prínosom pre cestujúcich s deťmi, ktorým takmer 8 hodinový let určite spríjemní.

Špecifický havajský koncept sa netýka len vonkajšku. Duch tohto súostrovia sa dostal aj dovnútra lietadla – vo forme fotografií s ostrovnou tématikou na stenách. Osvetlenie kabíny umožní sprostredkovať cestujúcim aspoň optický zážitok z modrej oblohy, východu a západu Slnka a hlavne ikonických dúh, o ktoré nie je na Havajských ostrovoch núdza.


 


Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?