Wizz Air má vo flotile už 100 lietadiel typu Airbus

Flotila Wizz Air má už 100 lietadiel

Letecká spoločnosť Wizz Air pokorila ďalší mílnik vo svojej expanzii. V pondelok 4. júna privítali zamestnanci leteckej spoločnosti spolu so zástupcami médií na letisku v Budapešti 100. lietadlo vo flotile.

Airbus A321 Wizz Air

Airbus A321 Wizz Air

Stal sa ním Airbus A321ceo registrácie HA-LTD. ceo je skratkou pre “current engine option”. Spolu s novými motormi došlo v rámci modernizácie aj k úprave aerodynamických prvkov, k zväčšeniu sharkletov, zväčšeniu odkladacích priestorov na príručnú batožinu a hlavne došlo k zníženiu hmotnosti. Cieľom bolo zníženie potreby paliva, emisie plynov a nižšie operatívne náklady na prevádzku.

Flotila leteckej spoločnosti Wizz Air dosiahla 100 lietadiel za iba 14 rokov od spustenia svojej činnosti. Lietadlá prepravili viac ako 155 miliónov pasažierov. Cieľom Wizz Air je preniknúť do TOP 5 aerolínií v Európe. Bude preto pokračovať v budovaní svojej siete a najnižšími cenami podporovať trhy s nedostatočnou ponukou leteckých služieb. Plán rastu je podporený záväznými objednávkami na dodávku ďalších 268 moderných lietadiel do roku 2026. Flotila sa rozrastie na takmer 300 lietadiel s celkovou kapacitou 100 miliónov pasažierov ročne.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?