WIZZ AIR OTVÁRA NOVÚ LINKU Z BRATISLAVY DO KYJEVA

WIZZ AIR OTVÁRA NOVÚ LINKU Z BRATISLAVY DO KYJEVA

Bratislava, 5. október 2016: Wizz Air, najväčšia nízkonákladová spoločnosť v strednej a východnej Európe, dnes oznámila spustenie novej priamej leteckej linky z Letiska Bratislava do Kyjeva na Ukrajine. Nová linka bude v prevádzke od 17. decembra 2016 s frekvenciou 2 x týždenne**, v utorky a v soboty. Letenky si možno už teraz rezervovať za cenu od 29,99 €*.

Hlavné mesto Ukrajiny, Kyjev, je najväčším obchodným a kultúrnym centrom krajiny s množstvom historických a architektonických pamiatok a bohatým kultúrnym dedičstvom.

Wizz Air začal prevádzkovať svoj prvý let z Bratislavy len v marci 2016 (linka do Skopje) a už dnes oznámil spustenie tretej nízkonákladovej linky z hlavného mesta Slovenska. Spolu s novou linkou do Kyjeva tak Wizz Air ponúka už tri letecké spojenia z Bratislavy, a to linku do Skopje v Macedónsku, linka do Tuzly v Bosne a Hercegovine pribudne od marca 2017, a novinkou je Kyjev na Ukrajine. Letenky do Kyjeva a späť si možno už teraz zakúpiť na wizzair.com.

Odlietať z BTS do IEV (letisko Žuljany) sa bude o 8.15 h, prílet je o 10.55 h. Z Kyjeva do Bratislavy sa odlieta o 6.55 h, prílet je o 7.45 h.

NOVÁ LINKA WIZZ AIR Z BRATISLAVY:

Destinácia Dni Začiatok Letenky od*
Kyjev utorok, sobota 17. december 29,99 €

Tamara Vallois, riaditeľka komunikácie Wizz Air: „Za menej ako rok oznamuje a spúšťame už tretie letecké spojenie z hlavného mesta Slovenska. Veríme, že našu linku do Kyjeva uvítajú rovnako obchodní cestujúci ako aj turisti. Keďže ju spúšťame v polovici decembra, je to skvelá príležitosť na návštevu hlavného mesta Ukrajiny počas vianočných sviatkov. Veríme, že nové nízkonákladové letecké spojenie Slovenska s Ukrajinou napomôže k rozvoju obchodných stykov, ale aj k rozvoju cestovného ruchu, keďže priláka do Bratislavy viac návštevníkov. Ceny leteniek sa začínajú už od sumy 29,99 €. Naše posádky sa už teraz tešia na spokojných cestujúcich na palubách našich lietadiel. Zároveň ďakujeme Letisku Bratislava za prínosnú spoluprácu.“

Ivan Trhlík, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave: „Letecké spojenie z bratislavského letiska do Kyjeva a späť sa obnovuje po troch rokoch. Po ukončení prevádzkovania letov spoločnosťou Air Onix na uvedenej trase v decembri 2013 sme si boli vedomí toho, že Bratislava potrebuje mať priame letecké spojenie s hlavným mestom susediacej Ukrajiny. Sme radi, že sa nám podarilo v rámci rokovaní dohodnúť spoluprácu so spoločnosťou Wizz Air, ktorá ponúkne slovenským cestujúcim spojenie s Kyjevom 2 x týždenne.“

(zdroj: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. )

 

Tags:

©2022 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?