Zimný letový poriadok pre Bratislavu

BRATISLAVA, 24. 10. 2016 – Kyjev na Ukrajine spoločnosťou Wizz Air, Eilat-Ovda v Izraeli, Niš v Srbsku a Leeds-Bradford vo Veľkej Británii spoločnosťou Ryanair. To sú nové letecké spojenia z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, ktoré pribudnú od zimného letového poriadku. Ten vstupuje do platnosti v nedeľu 30. októbra a spolu ponúkne 22 destinácií v 16 krajinách, čo je o 5 viac ako vlani.

V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom sú novými aj linky do miest Skopje v Macedónsku od Wizz Air, či Edinburgh a Manchester vo Veľkej Británii (Ryanair), kam sa lieta len od apríla tohto roku, resp. Edinburgh bol v minulosti v ponuke len počas letnej sezóny. Z ponuky destinácií Ryanairu vypadla linka do Londýna-Lutonu.

Wizz Air otvorí od 17. decembra 2016 po Skopje v Macedónsku novú linku do Kyjeva na Ukrajine s frekvenciou 2 x týždenne a od konca marca 2017 pridá z Bratislavy aj linku do Tuzly v Bosne a Hercegovine a späť. Ryanair začína od 30. októbra lietať do Eilatu-Ovdy v Izraeli a späť, od 31. októbra pridáva novú linku z bratislavského letiska do Niš v Srbsku a od 4. novembra pribudne letecké spojenie do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii a spiatočne. Všetky 3 nové linky možno z letiska BTS využiť 2 x týždenne.

Pravidelné letecké spojenia bude z bratislavského letiska a naň zabezpečovať 6 leteckých spoločností – Ryanair, Pobeda, Wizz Air, flydubai, České aerolínie a Air Cairo. Novinkou je pritom pravidelný charterový let spoločnosti Air Cairo do Hurghady a z nej s frekvenciou 1 x týždenne (od polovice februára 2017 2 x týždenne).

Letecká spoločnosť flydubai zvyšuje frekvenciu letov z pôvodných 3 x týždenne na 4 x týždenne a cestujúcim ponúka možnosť výhodného spojenia cez Dubaj priamo do Bangkoku v Thajsku, do hlavného mesta Srí Lanky Colomba, do Ománu, na Maledivy či iných miest na Blízkoch východe.

Letový poriadok sa v letectve mení 2 x ročne, so zmenou času. V nedeľu 30. októbra 2016, keď si budeme posúvať hodinky o hodinu dozadu, tak začne platiť zimný letový poriadok. Z Letiska Bratislava sa bude lietať do 22 pravidelných destinácií v 16 krajinách, čo je o 5 miest viac v porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom, keď bolo v ponuke 17 destinácií v 11 krajinách. Zároveň je to o 8 destinácií viac ako v roku 2014, keď sa lietalo počas zimy do 14 destinácií a z nich. Zimný letový poriadok bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 25. marca 2017.

Prehľad pravidelných destinácií počas zimného letového poriadku z/do Letiska Bratislava

(30. 10. 2016 – 25. 3. 2017)

Letecký dopravca

Destinácia

Krajina

Frekvencia

České aerolínie Praha Česko 8 x týždenne
České aerolínie Košice Slovensko 8 x týždenne
flydubai Dubaj Spojené arabské emiráty 4 x týždenne
Pobeda Moskva – Vnukovo Rusko 5 x týždenne
Wizz Air Skopje Macedónsko 2 x týždenne
Wizz Air Kyjev – Žuljany Ukrajina 2 x týždenne
Air Cairo Hurghada Egypt 1 x týždenne
Ryanair Atény Grécko 2 x týždenne
Ryanair Barcelona-Gerona Španielsko 2 x týždenne
Ryanair Berlín – Schönefeld Nemecko 4 x týždenne
Ryanair Birmingham Veľká Británia 3 x týždenne
Ryanair Brusel – Charleroi Belgicko 3 x týždenne
Ryanair Dublin Írsko 7 x týždenne
Ryanair Edinburgh Veľká Británia 2 x týždenne
Ryanair Leeds – Bradford Veľká Británia 2 x týždenne
Ryanair Londýn – Stansted Veľká Británia 10 x týždenne
Ryanair Madrid Španielsko 2 x týždenne
Ryanair Manchester Veľká Británia 3 x týždenne
Ryanair Miláno – Bergamo Taliansko 4 x týždenne
Ryanair Niš Srbsko 2 x týždenne
Ryanair Eilat – Ovda Izrael 2 x týždenne
Ryanair Rím – Ciampino Taliansko 3 x týždenne

(zdroj: Letisko Bratislava)

Kliknutím na spoločnosť sa Vám otvorí aj fotografia 🙂

 

©2023 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?