China Airlines zahájili lety Taipei – Praha

Airbus A350 spoločnosti China Airlines na prílete linky Taipei-Praha (c)prg.aero

V stredu 18. júla ráno pristálo na Letisku Václava Havla v Prahe lietadlo Airbus A350-900 (B-18903) leteckej spoločnosti China Airlines. Zahájilo tak dlho očakávané pravidelné spojenie spájajúce Tchajwanské Taipei a Prahu. Lietadlo prekonalo vzdialenosť viac než 9.000 kilometrov a let trval 13:09. Let späť trvá približne 12:30.
Po pristátí hasiči pražského letiska pripravili privítanie s vodnou slávobránou. Následne lietadlo dotaxovalo na stojánku v časti B terminálu T1 letiska v Prahe. Tu už čakali predstavitelia leteckej spoločnosti, letiska, prizvaní noviári a priaznivci letectva. Praha sa pridala k Frankfurtu, Amsterdamu, Londýnu, Rímu a Viedni, kam už China Airlines lietajú pravidelne.

Airbus A350 spoločnosti China Airlines na prílete linky Taipei-Praha (c)prg.aero

Airbus A350 spoločnosti China Airlines na prílete linky Taipei-Praha (c)prg.aero


Letisko Praha o diaľkovú linku do východnej Ázie usilovalo niekoľko rokov. Jej spustenie preto predseda predstavenstva Jiří Pos považuje za ohromný úspech. „Novou linkou posilníme aj príjazdový cestovný ruch. Pred pandémiou, teda v roku 2019, navštívilo Českú republiku vyše 190 tisíc cestujúcich z Taiwanu, vlani ich bolo iba 13791, čo znamenalo pokles o takmer 93 percent. Zmeniť by to mohlo práve priame letecké spojenie Praha – Taipei. Spojenie navyše ponúkne cestujúcim z Prahy aj možnosť pohodlných prestupov do celého radu destinácií dopravcu China Airlines v Ázii a Tichomorí.
China Airlines prevádzkuje 14 lietadiel typu Airbus A350-900, ktoré sú v konfigurácii 32 sedadiel obchodnej triedy, 31 sedadiel Premium Economy a 243 sedadiel turistickej triedy.

Taiwan nepredstavuje iba krajinu moderných technológií, ale ponúka aj mnoho turistických lákadiel.
V trojmiliónovom hlavnom meste Taipei sa nachádza Palácové múzeum, ktoré uchováva vzácne zbierky zo Zakázaného mesta. Budúci rok oslávi dvadsať rokov tamojšia impozantná budova, ktorá je druhá najvyššia na svete a vo svojom názve nesie číslo 101 podľa počtu podlaží. Ostrov oplýva divokou tropickou prírodou so tiesňavami, horami, jazerami i termálnymi prameňmi. Takmer desatinu plochy Taiwanu predstavujú národné parky.

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?