Deň otvorených dverí na letisku v Bratislave

Aj tento rok sa konal na letisku M.R. Štefánika  v Bratislave Deň otvorených dverí pre nadšencov a priaznivcov lietania.

My sme nemohli chýbať aj keď po našich x návštevách letiska by sme už kľudne mohli robiť sprievodcov 🙂

Stretnutie bolo pod lietadlom Caproni v hale letiska kde už začal nejeden príbeh…

Deň otvorených dverí 2018

Deň otvorených dverí 2018

Ako prvé sme sa mohli zoznámiť s úžasným stavačom menom Argo a jeho sympatickou psovodkou. Ukázali nám ako Argo vyhľadáva v batožine zakázané látky a ako poslúcha na slovo.

Finančná a colná správa mala výstavku zakázaných predmetov ktoré sa nesmú dovážať na naše územie a tak isto vyvážať z destinácii kam lietajú od nás lietadlá.

Pri stoliku ochrany letiska nás zaujal pestrý výber predmetov s ktorými sa pasažieri snažili dostať na palubu. Našlo sa tam naozaj veľa zaujímavých vecí ale čo nás zaujalo bol detský hračkársky prak s ktorým naozaj dokážete zraniť človeka,tu sme dostali aj milé a obšírne vysvetlenie prečo ktorý predmet nemôžeme zobrať do lietadla.

Po tejto prezentácii sme sa presunuli cez bezpečnostnú kontrolu priamo na plochu letiska, autobus nás odviezol ku lietadlam vládnej letky a mohli sme nazrieť do Tu154 s označením OM – BYR, čo je pre každého fanúšika letectva vždy super zážitok.Toto lietadlo vraj polietalo celý svet a teraz už ôsmy rok je zaparkované v Ba a slúži záchranným zložkám na nácvik.

Tiež sme sa zoznámili s hasičmi letiska ktorý nám predstavili svoju techniku a dozvedeli sme sa že hasičské auto ma 9m3 nádrž a druhé dokonca 12m3.

Počas našej prehliadky bol na letisku bežný prevádzkový režim tak sme mali šťastie z blízka vidieť oveľa viac.

Všetko je zachytené na fotografiách tak nech sa páči už vás nechám kochať sa 🙂

 

DOD2017

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?