Inauguračný let Ethiopian Airlines Viedeň – Kodaň

Inauguračný let Ethiopian Airlines Viedeň – Kodaň

22. mája tohto roku o 5:50 ráno sa kolesá podvozku Dreamlinera Ethiopian Airlines registrácie ET-ASH dotkli dráhy 29 na letisku vo Viedni. Dreamliner pristál na linke ET724, ktorá lieta z hlavného mesta Etiópie Addis Ababa do Viedne. Novinári a zástupcovia cestovných kancelárií sledovali pristátie zo salónika Vienna Lounge na letisku, kde sa konalo oficiálne zahájenie letov Ethiopian Airlines spájajúce Viedeň a Kodaň. Za účasti predsedu predstavenstva letiska Viedeň, pána Juliana Jägera, obchodného riaditeľa spoločnosti Ethiopian Airlines pána Lemma Yadecha a regionálne manažérky pre Rakúsko a strednú a východnú Európu, pani Saba Kassaye došlo ku spoločnému príhovoru a klasickému krájaniu torty.

Prvý let spoločnosti Ethiopian Airlines z Viedne do Kodane

Prvý let spoločnosti Ethiopian Airlines z Viedne do Kodane

Ethiopian Airlines rozširuje svoju sieť v Európe aj vďaka tzv. Piatej slobode, čo znamená, že letecká spoločnosť môže po prílete do zahraničnej destinácie zo svojej domovskej krajiny pokračovať v lete do ďalšej destinácie v inej krajine. Etiópska letecká spoločnosť takto prevádzkuje napríklad lety Addis Ababa – Miláno – Zurich alebo Addis Ababa – Štokholm – Oslo. Kodaň sa pridala na zoznam týchto miest.

Inauguračný let Ethiopian Airlines Viedeň – Kodaň

Inauguračný let Ethiopian Airlines Viedeň – Kodaň

Výhodou takéhoto routingu je napríklad možnosť letieť vrámci Európy v dvojuličkovom lietadle s dvoma kusmi zacheckovanej batožiny do hmotnosti 23kg v cene letenky. Vďaka odletu o 06:55 z Viedne a prílete do Kodane o 08:40 je možné sa dostať do centra Kodane vo veľmi dobrom čase. Spiatočný let opúšťa letisko v Kodani o 19:25 a prilieta do Viedne o 21:05. Časy letov sú vhodné na jednodňové obchodné prípadne turistické cesty.

Na linku je nasadzovaný Boeing 787-8 Dreamliner v konfigurácii 24 miest v obchodnej triede, ktorá má u Ethiopian Airlines názov Cloud Nine. Sedadlá sú v konfigurácii 2-2-2 a umožňujú sklopenie do plne ležatej polohy. Každé sedadlo je vybavené monitorom s uhlopriečkou 15,4″ s rozsiahlou ponukou filmov a hudby. Aj na lete trvajúcom iba 1:40 dostanú cestujúci na výber z alkoholických a nealkoholických nápojov, vrátane malého snacku.

Kabína ekonomickej triedy má kapacitu 246 cestujúcich pri konfigurácii 3-3-3. Sedadlá sú vybavené monitormi s uhlopriečkou 8.9″. Aj pri lete v ekonomickej triede dostanú cestujúci malý snack a výber nealkoholických nápojov.

Ethiopian Airlines je členom Star Alliance, čo znamená že môžete využívať všetky výhody z toho plynúce. A pokiaľ vás nepresvedčilo ani toto, tak potom vás určite presvedčia skvelé ceny leteniek, ktoré začínajú na sume 89EUR za spiatočný let, čím môže konkurovať aj low cost leteckým spoločnostiam.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?