Nedeľník 39/2020

Airbus ZEROe koncept

Posledný Airbus A380 zišiel z výrobnej linky

Číslo 272 sa zapíše do dejín letectva ako posledný vyrobený kus modelu Airbus A380. Kríza v letectve a zmena v správaní sa cestujúcich viedla už dávnejšie k ohláseniu Airbusu, že skončí výrobu tohto lietadla. Posledné kusy budú dodané Emirates resp. ANA. Pre zamestnancov vo výrobnom závode v Toulouse bola pripravené krátke rozlúčkové stretnutie.

ČSA prerušuje linku z Prahy do Košíc

ČSA z dôvodu COVID opatrení a z dôvodu zníženého záujmu cestujúcej verejnosti pristúpili k dočasnému pozastaveniu linky do Košíc. ČSA pozastavilo lety aj do Amsterdamu. Už začiatkom mesiaca zrušilo ČSA lety to Londýna, Frankfurtu, Budapešti a Helsiniek. Lietadlá sa budú stále objavovať na letiskách v Paríži, Kodani, Štokholme, Ríme, Miláne, Kyjeve a Odese. V priebehu októbra ČSA obnoví lety do Moskvy.
OK-GFR Czech Airlines (CSA) ATR 72-500

Airbus predstavil koncept lietadiel na vodík

Výrobca lietadiel Airbus predstavil na tlačovej konferencii koncept 3 lietadiel na vodík. Prvým je lietadlo pre 120-200 cestujúcich s doletom minimálne 3700 kilometrov. Druhým predstaveným je turbovrtuľové lietadlo pre maximálne 100 cestujúcich s doletom až 1800 kilometrov. Tretím konceptom je je netypický tým, že krídla plynulo prechádzajú do trupu. Mimoriadne široký trup otvára viac možností pre skladovanie a distribúciu vodíka a pre vnútorné usporiadanie kabíny.

Austrian sa vracia do Šanghaja

Austrian Airlines oznámili, že od 2. októbra sa vrátia do Šanghaja. Na linku, ktorá bude raz za týždeň spájať Viedeň s čínskym Šanghajom, bude nasadzovaný Boeing 767. Austrian prevádzkuje momentálne diaľkové lety aj do New Yorku, Chicaga, Washingtonu a Bangkoku.
Austrian Airlines B767-300ER

©2022 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?