Nová kabína pre Boeing 777-300ER Emirates

Boeing 777-300ER Emirates

Tento november sa nesie v znamení ohlasovania nových kabín. Po Singapore Airlines predstavilo nový koncept kabíny pre svoje lietadlo Boeing 777-300ER Emirates. Stalo sa tak počas Dubai Airshow. Súčasný koncept prvej triedy letecká spoločnosť Emirates predstavila už v roku 2003 a preto bola generačná obmena potrebná a cestujúcimi a priaznivcami letectva už dlho očakávaná. Ľudia zvyknutí na opulentné a prezdobené kabíny budú asi novým konceptom sklamaní, ale zvyšok zmenu rozhodne privítal.

Ak si nie ste istí, ako aktuálne vyzerá kabína Boeingu 777 Emirates, prečítajte si našu reportáž. Prvou z najviac viditeľných zmien je, že suity prvej triedy majú výrazne vyššie steny oproti tým, ako ich poznáme z klasickej prvej triedy u Emirates. Nový dizajn ponúka bočné steny až po strop kabíny lietadla. Dizajn si Emirates požičali u Mercedesu – konkrétne dizajnové prvky dverí sú inšpirované detailami použitými v novom Mercedese triedy S. Tu sa spolupráca nekončí. Koža použitá na sedadlách, ovládacie prvky a náladové osvetlenie – to všetko koncepčne pochádza od Mercedesu. Viaceré prvky kabíny sú pokryté motívom stromu Ghaf – prosopis cineraria, ktorý je považovaný za národný strom Spojených Arabských Emirátov a odkazuje na dlhé kultúrne a historické dedictvo.

Suita prvej triedy Emirates

Nová suita prvej triedy Emirates

Pôvodné sedadlo prvej triedy Emirates

Pôvodné sedadlo prvej triedy Emirates

Druhou, rovnako veľkou zmenou je, že nová prvá trieda je v konfigurácii 1-1-1 oproti stávajúcej konfigurácii 1-2-1, čím došlo k výraznej úspore priestoru v prospech nových suít. Aktuálne sa Emirates pýši, že plocha suity je 3,7 m2. Nemôže sa tak však porovnávať s The Residence u Etihad, ktorá sa v každom Airbuse 380 nachádza iba jedna. Naozajstnou technologickou vychytávkou je, že aj suita v prostrednom rade obsahuje 3 okná s výhľadom von. Ako je to možné? Vďaka sústave panoramatických kamier umiestnených zboku trupu lietadla sa vonkajší obraz premieta na vysokokvalitné projekčné monitory a poskytuje tak možnosť sledovať dianie mimo lietadla aj cestujúcim sediacim v strednej časti. Cestujúcim sediacim pri naozajstných oknách letecká spoločnosť Emirates ponúka výnimočnú možnosť sledovať dianie na zemi prostredníctvom ďalekohľadov, ktoré sú súčasťou každého sedadla prvej triedy.
Treťou, rovnako významnou zmenou je výrazný ústup od okázalého luxusného dizajnu založenom na pozlátených prvkoch a plochách s imitáciou dreva. Z čoho však Emirates neustúpilo je použitie  kvalitných a exkluzívnych materiálov.

O multimediálnu zábavu sa postará 32″ LCD televízor a hluk potláčajúce slúchadla Bowers & Wilkins, navrhnuté a vyrobené špeciálne pre prvú triedu Emirates.

Full-flat sedadlo v kabíne prvej triedy Emirates

Full-flat sedadlo v kabíne prvej triedy Emirates

Cestujúci obchodnej triedy rozhodne neprídu skrátka. Aj tu výrazne vychádza do popredia inšpirácia autami. Sedadlá s poťahom z kože sú prešívané diamantovým vzorom, aký máte možnosť vidieť na sedadlách superšportov a luxusných áut.

Nová obchodná trieda v Boeingu 777-300ER Emirates

Nová obchodná trieda v Boeingu 777-300ER Emirates

Cestujúci turistickej triedy budú mať možnosť cestovať na nových sedadlách v odtieňoch modrej a s kožennými pierkami hlavy.

Nová turistická trieda v Boeingu 777-300ER Emirates

Nová turistická trieda v Boeingu 777-300ER Emirates

Nová turistická trieda v Boeingu 777-300ER Emirates

Nová turistická trieda v Boeingu 777-300ER Emirates

Nám sa táto zmena naozaj páči. A čo vám?

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?