Nová kabína v Airbusoch A380 Singapore Airlines

2. novembra tohto roku letecká spoločnosť Singapore Airlines predstavila nový interiér svojich lietadiel typu Airbus A380, ktorých má vo flotile 17 kusov. To, čo sa šepkalo už dávnejšie sa stalo skutočnosťou. Novopredstavená first class sa zaradila medzi najkvalitnejšie hard produkty. Ak ste mali šancu vidieť alebo nebodaj zažiť The Apartment od Etihad, tak vedzte že Singapore Airlines ich prekonáva. Novou kabínou má byť vybavených najskôr 5 nových leitadiel a do konca roka 2020 bude nová first class nasadená aj v stávajúcich lietadlách. Poďme si teda novú prvú triedu predstaviť.

Singapore Airlines First Class

Singapore Airlines First Class

Koncept sedadla a separátneho lôžka predstavila Lufthansa už dávnejšie vo svojich Boeingoch 747-400. S rozhodnutím manažmentu Lufthansy o znížení počtu lietadiel vybavených first class o 25%, o túto konfiguráciu ako prvé prišli práve Boeingy 747-400. O niekoľko rokov uviedla podobný koncept letecká spoločnosť Etihad pod názvom The Apartment.
V čom je teda first class od Singapore Airlines iná? Na rozdiel od konfigurácie u Etihadu umožňuje spojiť dve, za sebou idúce miesta a vznikne tak uzavretá kabína zložená z 2 sedadiel a jedného dvojlôžka.

Dvojlôžko

Dvojlôžko

Dvojlôžko

Dvojlôžko

Pre spríjemnenie letu je možné sledovať 32″ LCD televíziu, ktorú je možné elektronicky natáčať tak, aby sa dala sledovať zo sedadla alebo z postele. Samozrejmosťou je poťah sedadla z pravej kože. Zaujímavosťou sú špeciálne odkladacie priestory určené na odkladanie hodiniek, okuliarov a iných drobností.

Odkladacie priestory

Odkladacie priestory

Modernizáciou prešli aj toalety. Pre cestujúcich prvej triedy budú vyhradné až 2 toalety, pričom jedna bude obsahovať aj toaletný stolík so stoličkou a make-up zrkadlom. Na rozdiel od Emirates nebudú môcť cestujúci prvej triedy využívať na palube sprchu.

Toaleta s toaletným stolíkom a make-up zrkadlom

Toaleta s toaletným stolíkom a make-up zrkadlom

Spolu s novou prvou triedou Singapore Airlines predstavilo aj upravenú kabínu obchodnej triedy. Jej hlavným konkurentom je QSuite od Qatar Airways. Napriek tomu, že neponúka toľko súkromia ako „katarci“, možnosť vytvoriť dvojlôžko určite zaváži.

Dvojlôžko v obchodnej triede

Dvojlôžko v obchodnej triede

Sedadlo má šírku 63 centimetrov a dokáže sa premeniť na komfortné lôžko dlhé až 198 centimetrov. O sledovanie multimediálnej zábavy sa postará 18″ dotykový LCD monitor. Mušľovitý kryt zadnej časti sedadla je vyrobený z uhlíkových vláken a výraznou mierov tak prispieva k znižovaniu hmotnosti.

Sedadlo obchodnej triedy

Sedadlo obchodnej triedy

K už štandardnej výbave sedadiel patrí USB nabíjačka vrátane sieťovej zásuvky určenej na nabíjanie elektronických zariadení.

Prvý Airbus A380 s novou kabínou sa predstaví už 18. decembra tohto roku na linke Singapore – Sydney.

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

©2018 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Log in with your credentials

Forgot your details?