20 rokov pôsobenia Emirates v Viedni

20 rokov pôsobenia Emirates v Viedni

Emirates, jedna z popredných svetových leteckých spoločností, tento mesiac oslavuje 20 rokov pôsobenia na rakúskom trhu. V roku 2004, keď prvýkrát pristálo ich lietadlo na letisku vo Viedni, by si len málokto pomyslel, ako sa Emirates zapíšu do dejín letiska vo Viedni. Už od začiatku zaviedli denné spojenie medzi Viedňou a Dubajom.

Za úspechmi spoločnosti stál až do roku 2022 Martin Gross, po ktorom vedenie prevzala Elisabeth Zauner, súčasná riaditeľka pre Rakúsko. Vďaka neustálemu dopytu na spojenie medzi Viedňou a Dubajom začali Emirates už po štyroch rokoch lietať s modelom Boeing 777-300ER, vtedy najväčším osobným lietadlom. S 14 týždennými letmi poskytujú cestujúcim spoľahlivé spojenie do Dubaja a ďalších viac ako 140 destinácií po celom svete. Od roku 2004 prepravili viac ako 5 miliónov pasažierov v rámci viac ako 20 500 letov.

Pri príležitosti 20. výročia pôsobenia na rakúskom trhu Emirates usporiadali pre pozvaných hostí špeciálnu akciu, ktorá podtrhla kultúrne dedičstvo Rakúska. Výročný let bol na medzinárodnom letisku vo Viedni privítaný vystúpením tanečnej školy Svabek, ktorá dlhé roky účinkuje aj pri otvorení Viedenského operného plesu. Päť profesionálnych tanečných párov predviedlo klasickú valčíkovú formáciu na melódiu skladby “Rosen aus dem Süden” od Johannesa Straussa.

Pri príležitosti desiateho výročia v roku 2014 pristál v Rakúsku Airbus A380 – najväčšie dopravné lietadlo sveta, pilotované rakúskym kapitánom Markusom Ausserhoferom. O dva roky neskôr sa pravidelné lety s A380 stali realitou, čím sa výrazne posunuli štandardy letectva vo Viedni. Emirates tak pravidelne obsluhujú Airbusmi A380 a Boeingami 777-300ER, a každý deň ponúkajú viac ako 1 000 pasažierom lety do celého sveta.

Julian Jäger, spoločný generálny riaditeľ a prevádzkový riaditeľ Letiska Viedeň, je hrdý na dlhodobé partnerstvo s Emirates, ktoré prináša do Rakúska svieži vietor. Spoločne sa teší na ďalšie roky úspešnej spolupráce.

20 rokov pôsobenia Emirates v Viedni

20 rokov pôsobenia Emirates v Viedni


Súčasťou spoločnosti Emirates je aj cargo divízia Emirates SkyCargo. Od roku 2004 Emirates SkyCargo prepravili okolo 120 000 ton nákladu do Viedne a 129 100 ton z Viedne. Dnes prepravujú denne 31 ton tovaru, vrátane elektroniky a farmaceutík medzi Viedňou a Dubajom a odtiaľ ďalej do celého sveta.
Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?