Airbus A320 v podaní Qatar Airways

Airbus A320 Qatar Airways

O Qatar Airways sme toho už popísali naozaj dosť. Boli sme na návšteve v Dreamlineri, išli sme do Mníchova pozrieť sa na Airbus A350 a písali sme aj o novej kabíne obchodnej triedy – Q Suite.

Qatar Airways, to nie sú len veľké lietadlá – v ich flotile sa nachádzajú aj Airbusy A321, A320 a aj 2 Airbusy A319. Nám sa naskytla príležitosť pozrieť sa na “zúbok” Airbusu A320 registrácie A6-AHT. Medzi jeho pravidelné destinácie sú Praha, Budapešť, Petrohrad, Bejrút ale aj Záhreb.

Airbus A320 registrácie A6-AHT vzlietol po prvý krát 16. marca 2012 a do flotily sa zaradil 11. apríla 2012. Jeho konfigurácia je 12 miest v obchodnej triede a 120 miest v turistickej triede. Hneď po príchode do kabíny nás prekvapila sekcia obchodnej triedy. Sedadlá v konfigurácii 2-2 sú lie-flat. To znamená, že sa dokážu zmeniť na plnohodnotné lôžko o rozmeroch 200cm x 53cm. Cestu vám spríjemní Oryx One – multimediálna platforma slúžiaca na prehrávanie videa na 15,6″ televízii, ktorou je vybavené každé sedadlo obchodnej triedy. Dovolíme si tvrdiť, že takéto možnosti neponúka v Airbuse A320 na letoch do 6 hodín veľa leteckých spoločností. Zvykli sme si, že business class poväčšinou na letoch po Európe znamená len vyblokovaná prostredná sedačka a lepší catering. V podaní Qatar Airways sa ale bavíme o plnohodnotnom biznis produkte.

120 sedadiel turistickej triedy rovnako nepatrí medzi klasické sedačky, aké poznáme z palúb Aeroflotu alebo Wizz Airu. Vzdialenosť medzi radmi je 30 palcov, čo je viac ako priemer. Samozrejmosťou je napájacia zásuvka a možnosť pripojenia nabíjačky prostredníctvom USB portu. Každé sedadlo je vybavené obrazovkou s uhlopriečkou 8,9″.

Treba uznať, že biznis trieda a aj ekonomická trieda je u leteckej spoločnosti Qatar Airways na veľmi vysokej úrovni. Na letoch vrámci Európy sa porovnateľný luxus nevidí často. Qatar Airways pravidelne ponúka letenky v špeciálnych cenách. Vzhľadom na širokú ponuku destinácií, kam Qatar Airways lieta, radíme vám, aby ste sledovali ich akciovú ponuku naozaj pozorne.

Sme veľmi radi, že vďaka ochote zamestnancov Qatar Airways sme mohli zažiť aspoň na chvíľku luxus, ktorý je naozaj dostupný.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?