Boeing 787 Dreamliner znovu spája Prahu s katarskou Dohou

Boeing 787-8 Dreamliner Qatar Airways opäť v Prahe

Qatar Airways prináša novinky pre cestujúcich na linke Praha-Doha. Od nového roka spoločnosť nasadzuje na túto linku svoje špičkové Boeingy 787-8 Dreamliner. Tento krok predstavuje návrat k leteckému komfortu a zvýšenej kapacite, ktorú cestujúci poznali pred pandémiou COVID-19.

Podľa predstaviteľov Letiska Praha, vrátane jeho predsedu predstavenstva, Jiřího Posa, prinesie Dreamliner nielen výrazné zvýšenie kapacity takmer o polovicu, ale tiež vyšší komfort a pohodlné cestovanie. Lietadlo ponúka dve triedy – Business a Economy, s celkovou kapacitou pre 254 cestujúcich.

Viceprezident Qatar Airways pre Európu, Eric Odone, zdôraznil, že nasadenie Dreamlineru je reakciou na silne zvýšený dopyt po letoch medzi Prahou a Doha. Tieto lietadlá, známe svojou úspornosťou, sú súčasťou ekologickejšieho prístupu spoločnosti.

Boeingy 787 budú do Prahy lietať každý deň. Prílet na Ruzyni je plánovaný vždy o 13:00, s odletom o 14:55. V niektorých termínoch budú na linku nasadzované aj verzie Boeing 787-9. Spolu s Dreamlinermi bude na tejto trase pokračovať tri týždenné rotácie menších Airbusov A320, ktoré budú lietať vždy v pondelok, stredu a piatok o 6:35 a odletia o 8:40.

Obnovenie pravidelnej prevádzky Dreamlinerov na linke Praha-Doha je súčasťou širšej stratégie spoločnosti Qatar Airways zameranej na poskytovanie prvotriedneho zážitku z letu a rozšírenie ponuky destinácií pre svojich cestujúcich. Lietadlá typu Boeing 787-8 Dreamliner poskytujú cestujúcim nielen pohodlie, ale aj rozšírenú sieť letov do rôznych ázijských destinácií, ako sú Bangkok, Manila alebo Phuket.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?