Korean Air nasadil Dreamliner na linke do Prahy

Letecká spoločnosť Korean Air zmenila s príchodom zimného letového poriadku lietadlo nasadzované na linku spájajúcu Soul s Prahou. Namiesto Boeingu 747-8 s kapacitou 368 cestujúcich (6 sedadiel prvej triedy, 48 sedadiel obchodnej triedy a 314 sedadiel turistickej triedy) začala nasadzovať Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou 271 cestujúcich (6 sedadiel prvej triedy, 18 sedadiel obchodnej triedy a 247 sedadiel turistickej triedy). Prvý let Dreamlinera na linke KE935/KE936 bol už v pondelok 29.10.2018.

Sedadlo obchodnej triedy Korean Air

Sedadlo obchodnej triedy Korean Air

Vďaka Letisku Václava Havla Praha sme mali príležitosť sa pozrieť do útrob tohto moderného lietadla. Náš tím už mal možnosť byť v Dreamlineroch leteckej spoločnosti Qatar Airways a preto máme s čím porovnávať. Korean Air má vo flotile 8 lietadiel Boeing 787-9 Dreamliner a Qatar Airways má vo flotile 30 lietadiel Boeing 787-8 Dreamliner. Zaujímavosťou je, že Korean Air si pôvodne objednal verziu 787-8, ale v roku 2011 došlo k zmene objednávky na model 787-9. Termín dodania lietadiel sa tak presunul z roku 2011 až na rok 2016.

Prvý rozdiel ktorý sme objavili je existencia prvej triedy. Korean Air ponúka 6 sedadiel prvej triedy v konfigurácii 2-2-2. Vďaka posunutiu sedadiel na oboch stranách má každé sedadlo prístup do uličky. Obchodná trieda je u Korean Air v konfigurácii 2-2-2, čo pôsobí v porovnaní s Qatar Airways s konfiguráciou 1-2-1 menej vzdušne. Qatar Airways ponúka cestujúcim letiacim v obchodnej triede aj bar, ktorý sa stáva miestom stretávania sa cestujúcich počas dlhých letov. Tento by ste u Korean Air hľadali márne.

Ďalším z rozdielov je skrytý pred očami cestujúcich. Korean Air nasadzuje Dreamlinery na dlhšie linky a preto tento konkrétny model bol vybavený oddychovým priestorom pre posádku. Jedná sa o priestory v hornej časti lietadla, kde sa nachádzajú špeciálne kóje určené na oddych posádky počas dlhých letov.

A teraz v krátkosti vlastnosti Dreamlinerov, ktoré si určite všimne a ocení každý cestujúci. Výrazne väčšie odkladacie priestory nad hlavou, veľkosť okien kabíny, ambientné osvetlenie kabíny, vyšší tlak vzduchu v kabíne počas leti a mnoho ďalších drobností. Všetky v konečnom dôsledku posúvajú zážitok z cestovania do novej úrovne.

Tags:

©2024 Airliners.sk, o.z. Všetky práva vyhradené

Kontaktujte nás

V prípade, že máte záujem nás kontaktovať, zanechajte nám správu.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?